_C043650.jpg

Partneri

 

 

Veľký úspech na YONEX Welsh International Badminton Championships 2023

Vynikajúce výkony Milana Dratvu na turnaji YONEX Welsh International Badminton Championships 2023 kategórie International Challenge znamenali pódiové umiestnenie v dvojhre mužov.

Púť turnajom sa skončila až v semifinále. Ak sme sledovali Milana na turnajoch v predchádzajúcom období, videli sme, že mu chýbalo len málo a možno trochu šťastia pre dobrý výsledok. To sa v Cardiffe otočilo. Milan dotiahol svoje tesné súboje do víťaznej koncovky.

V prvom kole porazil anglického reprezentanta Harry Huanga po setoch 21:15, 22:24, 23:21. V druhom kole ho čakal siedmy nasadený Francúz Lucas Claerbout. Opäť tesný súboj a predľženie v oboch setoch. Nakoniec z toho bol postup do najlepšej osmičky turnaja po setoch 23:21, 22:20. V súboji o semifinále sa Milan stretol s českou jednotkou a zároveň jednotkou turnaja, Jánom Loudom. V prvom sete súper dominoval 10:21. Druhý bol vyrovnaný, za stavu 18:17 pre Milana sa Louda nechal ošetriť na kurte pre bolesti v krížovej oblasti. Následne to ešte skúsil, ale po prehre 21:17 na tretí set už nenastúpil.

Semifinálovým súperom bol Fín Joakim OLDORFF. Milan na súpera nestačil po setoch 19:21, 16:21. Napriek tejto prehre je semifinále na takomto turnaji výrazným úspechom pre Milana aj pre slovenský bedminton.

Gratulujeme a držíme palce na ďaľších turnajoch.

 

Výsledky:

Titulné foto: badmintoneurope.com

 

Bedmintonový klub

Lokomotíva Košice

www.bedmintonloky.sk

klub@bedmintonloky.sk

© 2017 RHplus. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper