_C043650.jpg

Partneri

 

 

Jaro Vícen majstrom Slovenska

Jarolím Vícen si na majstrovstvách Slovenska za rok 2021 v Trenčíne vybojoval dve zlaté medaile. Premožiteľa nenašiel v dvojhre ani vo štvorhre mužov..

Strieborné medaile pre Loky pridali Milan Dratva a Katka Vargová v dvojhrách, Katarína Kašelová vo štvorhre a pár Richard Šmatlák / Sofia Slosiariková v mixe. Bronz doplnili Michaela Telehaničová v dvojhre a mixe, pár Bohumil Kašela / Katarína Kašelová v mixe a Viliam Turcsányi vo štvorhre.

Finále mužskej dvojhry bolo záležitosťou klubových spoluhráčov, Milana Dratvu a Jarolíma Vícena. Obhajca titulu, Milan, sa musel tentokrát skloniť pred umením Jara a po trojsetovej bitke 15:21,21:16,21:7 sa z titulu radoval Jaro. Je obdivuhodné ako si dokáže udržiavať vysokú výkonnosť a tradičnú bojovnosť a fyzickú kondíciu.

Tieto atribúty potvrdil aj s Jurajom Vachálokom (Spoje Bratislava) v mužskej štvorhre. Finále bolo tiež súbojom generácií. Tá nastupujúca, Andrej Antoška a Jakub Horák, ale nestačili na ostrieľaných borcov a Jaro s Jurajom si po setoch 21:18,21:9 vybojovali majstrovský titul.

Obsadenie finále ženskej dvojhry bolo rovnaké ako pred dvoma rokmi. Tentokrát sa ale po troch setoch presadila Martina Repiská, ktorá obhajkyňu titulu, Katku Vargovú, porazilia vo vyrovnanom trojsetovom zápase 21:19,17:21,21:19. 

V ženskej štvorhre štartovalo len sedem párov. Katarína Kašelová s Angelikou Vargovou (KPŠ Košice) vo finále podľahli páru Alžbeta Peruňská (Spoje Bratislava) / Lucia Vojteková (DBK Bratislava) 19:21,14:21.

Do finále mixu sa prebojoval náš pár Richard Šmatlák / Sofia Slosiariková. Proti nim stál skúsený mixový pár Juraj Vachálek / Alžbeta Peruňská. Tí nakoniec dotiahli zápas k víťazstvu v dvoch setoch 21:8,23:21. 

 

 

 

Bedmintonový klub

Lokomotíva Košice

www.bedmintonloky.sk

klub@bedmintonloky.sk

© 2017 RHplus. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper