Partner

Kvalifikácia ME zmiešaných družstiev

Od 10. do 12.decembra sa odohrali súboje v kvalifikačných skupinách na Majstrovstvá Európy zmiešaných družstiev 2021. Zo šiestich kvalifikačných skupín sa hralo v štyroch, slovenská repre sa predstavila v skupine 3 v rakúskom Linzi. Súpermi im boli nasadení Holanďania, domáce družstvo Rakúska a reprezentácia Česka. Na turnaj ME postupujú víťazi skupín, ktorí budú doplnení o domáce Fínsko a obhajcu Dánsko.
Pre nás to bolo o to zaujímavejšie, že v najcennejšom drese sa pod vedením Michala Matejku a premiérovo Judith Meulendijks predstavili naši Milan Dratva, Katka Vargová a Natálka Tomčová spolu s Andrejom Antoškom, Jakubom Horákom a Martinou Repiskou.

Holandsko - Slovensko 4:1

V prvom zápase kvalifikácie ME sme favoritovi podľahli, keď náš jediný bod vybojovala Martina Repiská. V párových disciplínach jednoznačne dominoval náš súper, šance prišli v dvojhrách. Kým Martina dotiahla svoj trojsetový zápas do víťazného konca, Milan v zápase plnom obratov skóre ťahal za kratší koniec.

Slovensko - Česko 1:4

Aj v druhom zápase kvalifikačnej skupiny na ME sme súperovi uchmatli len bod. V susedskom derby sme ho získali v prvom zápase, v zmiešanej štvorhre vďaka páru Milan Dratva /Katka Vargová. V nasledujúcich dvojhrách ale Martina Repiská nestačila na Terezu Švábikovú a Milan po vyrovnanom prvom sete v tom druhom na Jána Loudu. Rozhodujúci tretí bod pre súpera prišiel po prehre páru Martina Repiská / Katka Vargová, keď po jednoznačnom prvom sete sa naše dievčatá vzchopili, dramatickú koncovku druhého setu ale zvládli lepšie súperky. V mužskej štvorhre mladíci Andrej Antoška/Jakub Horák nestačili na pár Král/Mendrek.

Rakúsko -Slovensko 3:2

V poslednom zápase kvalifikačnej skupiny na ME družstiev sme sa stretli s domácim výberom. Naše body sme tentokrát získali v dvojhrách. Martina dotiahla vyrovnaný zápas s Neudolt do víťazného konca po setoch 21:19,19:21,21:19. Milan porazil v dvoch setoch Gnedta. Keďže prvý mix sme prehrali a v mužskej štvorhre si domáci verili, rozhodujúca bola ženská štvorhra. V nej dominoval v každom sete iný pár, bohužiaľ za kratší koniec ťahali Martina s Katkou. Za vyrovnaného stavu 2:2 na zápasy sa v mužskej štvorhre predpoklady naplnili a domáci tak zaknihovali druhú výhru na turnaji. My odchádzame z Linzu bez bodu.