bkloky.jpg

Partner

Natália Tomčová a Katarína Šariščanová s víťazstvom na GP A dospelých

Na prvom tohtoročnom turnaji GP A dospelých v Trenčíne vybojovala turnajový triumf pre Loky Natália Tomčová v dvojhre žien, keď v klubovom finále porazila v tesnom súboji Michaelu Telehaničovú. Ďaľšie víťazstvo pridala Katarína Šariščanová s Miou Tarcalovou (PBA Prešov) vo štvorhre žien.

Na prvom tohtoročnom turnaji GP A dospelých v Trenčíne vybojovala turnajový triumf pre Loky Natália Tomčová v dvojhre žien, keď v klubovom finále porazila v tesnom súboji Michaelu Telehaničovú. Ďaľšie víťazstvo pridala Katarína Šariščanová s Miou Tarcalovou (PBA Prešov) vo štvorhre žien.
Natália na ceste za turnajovým prvenstvom zdolala Kadlecovú (Púchov), Výbochovú (Zvolen), Angeliku Vargovú (KPŠ Košice). Michaela v druhom kole vyradila Slobodovú (Spoje Bratislava), vo štvrťfinále Štroffekovú (MI Trenčín) a v semifinále prvú nasadenú Bálintovú (DBK Bratislava).
Ďaľšie víťazstvo pridala Katarína Šariščanová s Miou Tarcalovou (PBA Prešov) vo štvorhre žien. V druhom kole si poradili
s párom Hlavačková/Horváthová (Partizánske/Spoje Bratislava), v semifinále prešli cez dvojicu Antalová/Bálintová (Spoje/DBK Bratislava). Vo víťaznom finále porazili prvý nasadený pár Peruňská/Vojteková (Spoje/DBK Bratislava)
Strieborný stupienok okrem Michaely vybojovál pár Ladislav Tomčko/Natália Tomčová v mixe, a tretie miesto patrí
Jarovi Vícenovi v dvojhre mužov a Richardovi Šmatlákovi spoločne s Tomášom Dratvom (KPŠ Košice) vo štvorhre mužov.
Laco s Natáliou vzradili pár Pavlík/Výbochová (Zvolen), v druhom kole aj prvý nasadený pár Haring/Vojteková
(Spoje/DBK Bratislava). Vo štvrťfinále zastavili pár Suchý/Telehaničová (Sliač/Loko Košice). V semifinále vyradili
turnajovú štvorku Bálint/Bálintová (DBK Bratislava). Vo finále už nestačili na bratislavskú dvojku turnaja, Vachálek/Peruňská.
Jaro v mužskej dvojhre postupoval cez Papánka (AS Trenčín), Kanása (Spoje Bratislava) a Tomáša Dratvu (KPŠ Košice).
V semifinále skončil na rakete turnajového víťaza, Antošku (Zvolen).

Ako si počínali ďaší naši zástupcovia?

V kvalifikácii dvojhry mužov sa predstavili Daniel Ivanko a Peter Huppert. Do hlavnej súťaže sa prebojoval z tejto dvojice Peter.
V hlavnej súťaži potom ale neprešiel v prvom kole cez Vašíčka (CEVA Trenčín). Peter Radóczi v prvom kole prehral
s Tomášom Dratvom (KPŠ Košice). Peter Kováč v prvom kole pokoril Sabovčíka (KBC Košice), v druhom prešiel cez Bálinta
(DBK Bratislava). Vo štvrťfinále ale už nestačil na neskoršieho víťaza turbaja, Antošku (Slávia TU Zvolen). Matej Poláček
dokráčal rovnako do štvrťfinále po víťazstvách nad Klačanským (CEVA Trenčín) a Simeonom Suchým (BKK Sliač). V ňom
podľahol Jakubovi Horákovi. Ďaľším našim hráčom vo štvrťfinále bol Laco Tomčko. Ten prešiel cez Kudláča (Slávia Trnava) a Hrnčára (CEVA Trenčín). Stopku mu vystavil Vachálek (Spoje Bratislava). Posledným hráčom Loky v dvojhre bol Richard Šmatlák, v prvom kole nestačil na Bočáka (MI Trenčín).

V dvojhre žien sme okrem finalistiek mali Katku Šariščanovú. Tá po víťazstve nad Peruňskou (Spoje Bratislava) v boji
o postup do semifinále podľahla Angelike Vargovej (KPŠ Košice).

V kvalifikácii mužskej štvorhry sme mali dvojnásobné zastúpenie. Postup do hlavnej súťaže si vybojoval Peter Huppert
s Kurhajcom (Dolný Kubín). Daniel Ivanko s Jánom Dzurňákom sa do hlavnej súťaže neprebojovali. V hlanej súťaži sa okrem Richarda Šmatláka predstavil Peter Radóczi s Karpjákom (PBA Prešov). Po víťazstve nad párom Filčák/Širák (KPŠ Košice/Victory Trebišov) prehrali vo štvrťfinále s prvou nasadenou dvojicou Haring/Vachálek (Spoje Bratislava). Peter Huppert s Kurhajcom v prvom kole prešli cez pár Diro/Kundrík (PBA Prešov) a následne narazili na nasadenú dvojku, Antoška/Horák a tá ich ďalej nepustila.

V kvalifikácii mixu sme mali Richarda Šmatláka s Antalovou (Spoje Bratislava), Michaelu Telehaničovú so Simeonom Suchým (BKK Sliač) a Petra Hupperta so Zinou Hlavačkovou (Partizánske). Všetci postúpili do hlavnej súťaže. Michaela so Simeonom v nej dokráčala do štvrťfinále, v boji o postup do semifinále ich porazil pár Tomčko/Tomčová. Štvrťfinále bolo konečnou aj pre Jara Vícena s Popluhárovou (Spoje Bratislava) a Richarda Šmatláka s Antalovou. Peter Huppert s Hlavačkovou neprešiel cez prvé kolo.

Bedmintonový klub Lokomotíva Košice

www.bedmintonloky.sk

email: klub@bedmintonloky.sk

© 2017 RHplus. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper