Partner

Natália s majstrovským titulom

Na "domácom" šampionáte v kategórii U17 sme získali jednu zlatú, štyri strieborné a tri bronzové medaile. K ďaľším titulom nechýbalo veľa, zastúpenie sme mali vo finále každej z disciplín, ale špička je vyrovnaná, a tak v zápasoch rozhodujú aj maličkosti.

Jediný titul si vybojovala Natália Tomčová, ktorá v dvojhre potvrdila úlohu nasadenej jednotky. V druhom kole porazila Slobodovú 21:9,21:10, vo štvrťfinále Streharski 21:14,21:12. V semifinále prešla cez Kadlecovú 21:14,21:8. Vo finále nedala šancu mladej Výbochovej a po výsledku 21:11,21:14 si zaslúžene mohla prebrať zlatú medailu.

V štvorhre dievčat so svojou reprezentačnou partnerkou, Júliou Chmurovičovou, prešli poľahky až do finále. Tento zápas im ale vôbec nevyšiel a podľahli páru Kadlecová/Výbochová 14:21, 15:21.

Natália s Petrom Radoczim boli nasadenými jednotkami v zmiešanej štvorhre. V semifinále ale podľahli tretiemu  nasadenému páru Suchý/Telehaničová 17:21,21:15,19:21.

Peter, ako turnajová dvojka, v dvojhre prešiel až do finále. V semifinálovom boji porazil Suchého 20:22,21:15,21:14. Vo finále sa stretol s Kudláčom, ktorý v druhom semifinále vyradil nasadenú jednotku, Kadleca.  V trojsetovom finále nakoniec podľahol lepšie naladenému súperovi 11:21,21:12,17:21.
Vo štvorhre boli Peter s Karpjákom nasadenými jednotkami. Turnajom dokráčali až do finále, tu ale podľahli páru Kadlec/Suchý 24:22,14:21,16:21.

Michaela Telehaničová v dvojhre odohrala trojsetové semifinále s Výbochovou, po prvom vyhranom sete sa ale zápas preklopil na stranu súperky a po výsledku 21:11,19:21,9:21 sa brány finále zavreli. Michaela pridala striebro v mixe spoločne so Suchým.

Bronzovú medailu vybojoval Peter Huppert vo štvorhre chlapcov. Na turnaji vytvoril dvojicu s Dirom. Ako nenasadení sa prebojovali do semifinále. Tu ale prehrali s párom Karpják/Radoczi 15:21,9:21.

Pozrime sa ešte na ďaľšie výsledky našich zástupcov.

V dvojhre chlapcov bolo druhé kolo konečnou pre Petra Hupperta, Milana Háza, aj Patrika Poláka. Vo štvorhre bolo maximom štvrťfinále pre Patrika Poláka. V mixe sa najďalej dostal Peter Huppert so Štroffekovou, v štvrťfinále podľahli páru Karpják/Chmurovičová. Polák so Slobodou skončili v druhom kole. Ház s Kačmárovou neprešli prvým kolom.